Korea Południowa, Asia Import

Kierunki importu

Import z Azji

Pomożemy Ci zdobyć rewelacyjne produkty w jeszcze lepszych cenach prosto z dalekowschodnich fabryk! Skorzystaj z naszego doświadczenia teraz!

Współpraca

Jeśli masz pytania skontaktuj się telefonicznie lub napisz maila.

zobacz warunki współpracy ›

Korea Południowa

Korea Południowa, państwo w Azji Wschodniej, w południowej części Półwyspu Koreańskiego, między Morzem Żółtym a Morzem Japońskim (Ocean Spokojny), od Japonii oddzielone Cieśniną Koreańską

Nazwy: koreań. Han’guk, Republika Korei, koreań. Taehan Min’guk
Powierzchnia: 99,3 tys. km2
Granice: Korea Północna (238 km, linia demarkacyjna)
Ludność państwa: 48,4 mln mieszkańców dane szacunkowe CIA (2008)
Gęstość zaludnienia: 487,4 os/km2 (2008)
Języki: koreański
Podział administracyjny: 9 prowincji, 7 miast wydzielonych
Stolice: Seul
Waluty: won południowokoreański (KRW) = 100 jeon
Święta państwowe: 15 VIII  — rocznica odzyskania niepodległości (1948)
Oficjalne strony WWW: www.korea.net (serwis internetowy rządowej agencji informacyjnej Korei Południowej)


Gospodarka Korei

Korea Południowa. Gospodarka. Korea Południowa jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata; w przeszłości budowała swoją gospodarkę, opierając się na imporcie najnowszych technologii, obecnie stała się jednym z głównych świat eksporterów, lokując swoje zakłady w wielu państwach. Wysoka dynamika rozwoju gospodarczego jest związana z rosnącą produkcją przemysłową, ekspansją handlową na rynek azjatycki, europejski i amerykański oraz liberalną polityką gospodarczą; ulgi podatkowe dla inwestorów zagranicznych spowodowały w latach 80. XX w. napływ kapitału, głównie japońskiego i amerykańskiego o wartości ponad 8 mld dolarów USA. W gospodarce, opartej na prywatnej przedsiębiorczości i interwencjonizmie państwowym, występuje duża koncentracja kapitału i produkcji; koncerny: Samsung, Hyundai i Lucky Goldstar są obecne we wszystkich dziedzinach produkcji, głównie w branży elektronicznej i samochodowej. Produkt krajowy brutto wg parytetu siły nabywczej na 1 mieszkańca wynosi 24,6 tys. dolarów USA (2007). W 1997 załamanie gospodarki, związane z bankructwem wielu banków i firm przemysłowych; spadek wartości produktu krajowego brutto (PKB) o ponad 6%, krajowej waluty o ok. 40%; Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielił Korei Południowej kredytu w wysokości ponad 57 mld dolarów USA na podtrzymanie systemu finansowego i stabilizację gospodarki. W latach 2003–2005 wzrost PKB o ok. 4%.

Dane teleadresowe w Polsce:
Ambasada Korei Południowej
Adres: Szwoleżerów 6, 00-464 WARSZAWA
Telefon: 22-5592900
Fax: 022-5592905
http://pol.mofat.go.kr/eng/eu/pol/main/index.jsp