Logistyka, Asia Import

Import z Azji

Kierunki Importu

Zapewniamy fachową pomoc naszych kompetentnych doradców, aby Twoje zamówienie dotarło na miejsce w odpowiednim czasie.

Współpraca

Jeśli masz pytania skontaktuj się telefonicznie lub napisz maila.

zobacz warunki współpracy ›

Logistyka

Optymalne zorganizowanie transportu do Europy towarów kupowanych w Azji  stanowi często wyzwanie równie istotne jak wybór odpowiedniego towaru i znalezienie wiarygodnego dostawcy. Na szczęście nie jesteśmy z tym problemem pozostawieni sami sobie. Istnieje w Polsce rozwinięty rynek usług spedycyjnych. Na tym rynku działa szereg firm spedycyjnych, czyli spedytorów, którzy profesjonalnie organizują na rzecz klientów dostawę towaru do Polski. Niektóre z tych firm, poprzez własne agencje celne dokonują również czynności związanych z odprawami celnymi.

Wybierając firmę spedycyjna, której zamierzamy powierzyć te usługi warto wziąć pod uwagę jej doświadczenie w obsłudze klientów konkretnego rynku, pozycję na rynku w Polsce, reputację wśród klientów i  cenę. Przestrzegamy natomiast przed stosowaniem ceny jako najważniejszego kryterium przy wyborze spedytora.

Warto pamiętać, że tzw. łańcuch dostawy -  od bramy producenta do magazynu w Polsce składa się z wielu ogniw , a problem powstający  w jednym z tych ogniw może zadecydować o powodzeniu lub klęsce całej transakcji importowej. Tylko obsługa wykonywana przez profesjonalna firmę spedycyjną może uchronić was przed poważnymi ryzykami nie otrzymania kupionego towaru, nie otrzymania go na czas lub poniesienia nieprzewidzianych, dodatkowych kosztów transportu.

Asia Import współpracuje w tej dziedzinie z DHL, Schenker i Panalpina jednymi z najwiekszych firm logistycznych na swiecie.